شماره همراه : 09122689738
شماره تماس : 02165682697

تعریف برج خنک کننده

برج خنک کننده یا کولینگ تاور دستگاهی است که با ایجاد سطح وسیع تماس آب با هوا، تبخیر را تسهیل کرده و باعث خنک شدن سریع آب می گردد. عمل خنک شدن در برج خنک کننده یا کولینگ تاور در اثر تبخیر آب و از دست دادن گرمای تبخیر انجام می گیرد، باید توجه داشت آب مقداری از گرمای خود را به طریق جابجایی و بقیه را از راه تبخیر از دست می دهد.

در برج خنک کننده یا کولینگ تاور مدار باز فایبرگلاس، با عملکرد فن هوا از قسمت پایین برج خنک کننده یا کولینگ تاور وارد شده و از میان لایه های پکینگ عبور می کند ، همزمان با این عمل، آب نیز از قسمت بالای برج خنک کننده یا کولینگ تاور بر روی پکینگ ها ریخته می شود.

وظیفه پکینگ ها افزایش سطح تماس آب و هوا جهت افزایش نرخ تبخیر و انتقال حرارت است ، با تبخیر مقداری آب، دمای آب خروجی از برج خنک کننده یا کولینگ تاور کاهش می یابد. با استفاده از یک اینورتر دور فن خنک کننده بر حسب دمای مورد نیاز آب در خروجی برج خنک کننده یا کولینگ تاور تنظیم می شود. استفاده از اینورتر باعث کاهش در مصرف انرژی فن نیز خواهد شد.

تهیه و نصب این دستگاه به سفارش خریدار و قبل از عقد قرارداد امکان پذیر می باشد ، بدنه خارجی و تشتک برج خنک کننده یا کولینگ تاور از جنس فایبرگلاس مقاوم در برابر خوردگی بوده و بسیار سبک و مقاوم است ، همچنین امکان رنگ بندی بسیار متنوع بدنه برج خنک کننده یا کولینگ تاور نیز وجود دارد. تشتک آب بصورت بخشی از بدنه برج خنک کننده یا کولینگ تاور طراحی شده و بر این اساس از نشتی آب جلوگیری می شود.

برای بازرسی چشمی کلگی توزیع آب و لوله آرمها، بر روی بدنه یک نردبان تعبیه شده است ، دسترسی به کلگی توزیع آب پس ازخاموش کردن فن و با برداشتن فن گارد از قسمت بالای برج خنک کننده یا کولینگ تاور امکان پذیر خواهد بود. دسترسی به شیر شناور آب نیز با برداشتن دریچه های هوا (لوور) از قسمت پایین برج خنک کننده یا کولینگ تاور امکان پذیر خواهد بود.

برچسب ها: برج خنک کننده, کولینگ تاور, لوازم جانبی برج خنک کننده

برج خنک کننده

آدرس شرکت

تهران، شهریار، جاده آدران
بعد از سه راه فردوسیه جنب پمپ بنزین کهنز

تماس با ما

تلفن: 02165682793
ایمیل: info[at]tmammut.com

شماره های همراه

09122689738 هاشمی
09122633275 موسوی