شماره همراه : 09122689738
شماره تماس : 02165682697

قطعات مکانیکی برج خنک کننده

اجزای مکانیکی یا قطعات مکانیکی در برج خنک کننده یا کولینگ تاور شرکت تهویه ماموت را می توان در دو بخش فن سوپر بلید در برج خنک کننده و الکتروموتور در کولینگ تاور تقسیم کرده و بررسی نمود.

فن سوپر بلید :

این قطعه در برج خنک کننده وظیفه ایجاد جریان هوای اجباری برای عبور هوا از روی کویل های موجود در برج خنک کننده یا کولینگ تاور و ایجاد تبخیـر و خنک سازی را بر عهده دارد. فن های سوپر بلید موجود در برج خنک کننده با داشتن پروفیل ایرودینامیک صدای کمتری نسبت به فـن های عادی در کولینگ تاور تولید کرده و توان کمتری مصرف می کند.

الکتروموتور :

فن الکتروموتورهای مورد استفاده در برج خنک کننده های شرکت تهویه ماموت ساخت شرکت های معتبـر خارجی می باشند. سرعت چرخش موتورها در کولینگ تاور برابر 1450 دور بـر دقیقـه و فرکـانس آن 50 هرتـز اسـت. موتورهای استفاده شده در برج خنک کننده برای نصب عمودی مناسب بوده و دارای فلنج هستند. همچنین این موتورهـا دارای کـلاس حرارتی F و عایق رطوبتیIP-55 می باشند. انتقال قدرت از الکتروموتور به فن با استفاده از تسمه های V شکل نوع B انجام می شود.

پولی های این سیستم در برج خنک کننده چدنی، برنجی، آلومینیومی و یا پلیمری می باشند. به جهت حفـظ ایمنـی و جلـوگیری ازحوادث احتمالی یک عدد فن گارد در زیر الکتروموتور در کولینگ تاور نصب شده که در هنگام تعمیرات برج خنک کننده به راحتـی قابل برداشتن می باشد ، الکتروموتور فن را می توان به روشهای زیر راه اندازی کرد:

  • روش اتومات که از طریق وصل یک ترموستات، فن فرمان قطع و وصل می گیرد.
  • از طریق کنترل دور (اینورتر) : در این روش، جهت کنترل دور فن برج خنک کننده نیاز به سنسور و نمایشگر دما، کنترل دور فرکانسی و یک کلید جهت قطع و وصـل کلـی مـدار می باشد . برق سه فاز به ورودی اینورتر وصل شده و خروجی آن به الکتروموتور متـصل می شود . پس از مراحل نصب، در مرحله اول تنظیم نمایشگر و سنـسور حرارتـی انجـام می شود، دما توسط مقاومت حرارتی اندازه گیری شده و پـس از تبـدیل آن بـه سـیگنال الکتریکی به اینورتر منتقل می شود، اینورتر بر اساس سیگنال دریافتی دور الکتروموتور راتغییر می دهد.

برچسب ها: برج خنک کننده, کولینگ تاور, قطعات مکانیکی

برج خنک کننده

آدرس شرکت

تهران، شهریار، جاده آدران
بعد از سه راه فردوسیه جنب پمپ بنزین کهنز

تماس با ما

تلفن: 02165682793
ایمیل: info[at]tmammut.com

شماره های همراه

09122689738 هاشمی
09122633275 موسوی